Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe uzbrojenie izraelskich F-16C/D

7 marca Siły Powietrzne Izraela poinformowały o zakończeniu prac integracyjnych i certyfikacji z wielozadaniowymi samolotami bojowymi Lockheed Martin F-16C/D Barak kierowanych bomb Rafael Systems Spice 1000.

Powyższy proces był prowadzony od kilku miesięcy w bazie lotniczej Ramat-David, gdzie stacjonują dwie eskadry wyposażone w F-16C/D Barak. Dodatkowo zadanie było wspierane także przez personel innych jednostek izraelskiego lotnictwa, a także producenta – w ich trakcie przeprowadzono liczne loty, a także zrzuty na poligonach. Obecnie broń osiągnęła gotowość do użycia, a dodatkowo rozpoczęto proces integracji z samolotami F-16I Sufa, a także F-15I Ra’am.

Rafael Spice 1000 stanowi zestaw przeznaczony do konwersji bomb grawitacyjnych o masie 450 kg (Mk.83) w precyzyjny środek rażenia pozwalający na niszczenie celów naziemnych odległych od miejsca zrzutu o około 100 km (w przypadku operowania nosiciela na wysokim pułapie). Układ kierowania obejmuje system nawigacji GPS oraz elektrooptyczny układ celowania z bankiem pamięci o celach. Każdy F-16C/D Barak może jednocześnie zabrać do czterech bomb Spice 1000.

(ŁP) Foto: IDF
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc