Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Nowe publikacje z serii Biblioteka Wiedzy Wojskowej

Nakładem Fundacji Historia i Kultura ukazały się dwie publikacje z serii Biblioteka Wiedzy Wojskowej, dotyczące problematyki bezpieczeństwa militarnego polski. Redakcja portalu zbiam.pl poleca ich lekturę wszystkim osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o wojskowości.

Pierwsza z nich to książka pod tytułem „Powszechna obrona terytorialna” pod redakcją Ryszarda Jakubczaka. W recenzji tej publikacji dr hab. Romuald Szeremietiew napisał: „Publikacja mają charakter monografii wypełnia istotną lukę w badaniach i rozważaniach nad budową sił zbrojnych, gdzie obok komponentu operacyjnego powinno znaleźć się miejsce na solidną Obroną Terytorialną, bowiem te kwestie – w aspekcie ilościowym (zmniejszenie wojska z niemal 400 tysięcy do około 100 tysięcy) i jakościowym (likwidacja poboru, powstanie armii zawodowej) – nie były do tej pory w tak szerokim ujęciu diagnozowane. A przede wszystkim nie budowano dla niej właściwej teorii poczynając od strategii, a kończąc na taktyce”.

Książkę „Powszechna obrona terytorialna” można kupić, klikając w ten link.

Druga publikacja polecana przez redakcję zbiam.pl to „Współczesna obrona narodowa”, również pod redakcją Ryszarda Jakubczaka. Prof. dr hab. Lech Kościelecki w recenzji napisał o tej pozycji: „Książka wyczerpuje zasadnicze wątki problemu naukowego, jakim jest współczesna obrona narodowa, rozwijając główne kwestie z nich wypływające i wzbogacając o autorskie, często nieszablonowe propozycje. Monografia może stanowić źródło ważnych informacji składowych oraz wiedzy merytorycznej dla polityków, środowisk akademickich i instytucji państwowych zajmujących się nie tylko obroną narodową, ale szczególnie tych, które z Ministerstwem Obrony Narodowej współpracują na rzecz tworzenia zasobów powszechnej obrony jako ważnego elementu bezpieczeństwa narodowego RP”.

Książkę „Współczesna obrona narodowa” można kupić, klikając w ten link.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc