Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MSPO 2023: Premiera pistoletu MPS

Fot. Łukasz Pacholski

W czasie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach Fabryka Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o. zaprezentowała, po raz pierwszy, nowy produkt – Modułowy Pistolet Samopowtarzalny MPS.

Uroczysta prezentacja odbyła się w centralnym punkcie hali zajmowanej przez spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W premierze uczestniczyli Prezes Zarządu Fabryki Broni Łunczik-Radom Wojciech Arndt oraz Seweryn Figurski, Członek Zarządu. Jak podkreślali, nowy pistolet ma być oferowany zarówno na rynek cywilny oraz dla służb porządku publicznego i sił zbrojnych.

Nowy pistolet, strzelający amunicją 9x19 mm Parabellum, jest w pełni modułową konstrukcją. Działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy i strzela ogniem pojedynczym. Bezkurkowa konstrukcja jest wyposażona w system spustowy ze wstępnym napinaniem mechanizmu uderzeniowego. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają używanie przez strzelców prawo i leworęcznych. Magazynek pozwala na załadowanie do piętnastu nabojów. Fabrycznie broń została wyposażone w mechaniczne przyrządy celownicze, a dodatkowo możliwe jest zamontowanie mikrocelownika kolimatorowego. Pod lufą znalazła się uniwersalna szyna montażowa Picatinny, która umożliwia zamocowanie dodatkowych akcesoriów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc