Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MSPO 2021: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. podpisały umowę z Pratt&Whitney

Fot. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. na targach MSPO 2021 podpisały umowę ramową z Pratt&Whitney, oddziałem firmy Raytheon Technologies Corporation określającą zasady współpracy i wsparcia inżynierskiego dla WZL Nr 2 S.A. w dalszym rozwoju kompetencji technicznych i zwiększenia zakresu prac remontowych silników F100-PW-229 używanych w samolotach F-16 przez Polskie Siły Powietrzne.


Współpraca obydwu firm trwa od samego początku programu F-16 w Polsce, a obecna umowa jeszcze bardziej zacieśnia wymianę techniczną z firmą Pratt&Whitney. Warszawska część Zakładu specjalizuje się w obsłudze silników odrzutowych, turbinowych i rozruchowych, a także turbinach napędowych małej mocy.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w odpowiedzi na rosnące wymagania rynku i potrzeby Sił Zbrojnych RP podjęła decyzję o połączeniu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy z Wojskowymi Zakładami Wojskowymi Nr 4 S.A. w Warszawie. Po konsolidacji w styczniu 2020 roku możliwości warszawskiego zakładu zasiliły ofertę WZL Nr 2 S.A.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. posiadają 75-letnie doświadczenie w obsłudze, serwisie i modernizacji samolotów wojskowych, w tym myśliwskich oraz transportowych o znacznym zaawansowaniu technologicznym. Warszawska część Zakładu specjalizuje się w obsłudze silników odrzutowych, turbinowych i rozruchowych, a także turbinach napędowych małej mocy.

Pratt&Whitney jest oddziałem Raytheon Technologies (NYSE:RTX) jest liderem w dziedzinie projektowania, produkcji i obsługi serwisowej silników lotniczych (płatowce, helikoptery jak i agregaty pomocnicze). Raytheon Corporation jest firmą działającą w przemyśle lotniczym i wojskowym dostarczającym wysoko zaawansowane produkty i systemy dla potrzeb rynków komercyjnych, wojskowych i innych agencji rządowych dla Klientów na całym świecie.

Źródło: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “MSPO 2021: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. podpisały umowę z Pratt&Whitney”

  1. Przykre.. kolejne 20% z silnika?? Zapewne 100% kompetencji osiągną gdy f16 przestanie latać w USA. Żenada..

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc