Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Meteor dla KF-X

22 listopada koncern MBDA poinformował o podpisaniu umowy z Korea Aerospace Industries w sprawie integracji kierowanych pocisków Meteor z wielozadaniowym samolotem bojowym KF-X.

Umowa obejmuje wsparcie procesu integracyjnego, transfer niezbędnego know-how, budowę oraz dostawę niezbędnego wyposażenia potrzebnego do testów i prób. KF-X będzie kolejnym typem samolotu, który zostanie zintegrowany z Meteorem, dotychczas prace objęły JAS-39 Gripen, Eurofighter Typhoon oraz Dassault Rafale. Dodatkowo prace prowadzone są nad zakończeniem procesu z Lockheed Martin F-35 Lightning II, a zapytanie odnośnie możliwości integracji z Su-30MKI przesłały Indie.

Opracowany przez przemysł europejski kierowany pocisk Meteor pozwala na zwalczanie celów latających znajdujących się w odległości ponad 100 km od nosiciela. Co ciekawe, Republika Korei dotychczas kupowała broń i systemy uzbrojenia w większości ze Stanów Zjednoczonych – ma to związek z faktem, że spora część sprzętu Sił Powietrznych Republiki Korei kupowana jest właśnie w tym państwie. Obecnie jednym z sukcesów jest zakup kierowanych pocisków manewrujących Taurus KEPD 350, które stanowią uzbrojenie floty Boeing F-15K Strike Eagle.

(ŁP) Foto: MBDA
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc