Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Magazynowe hale stalowe – właściwości i zastosowanie

Fot.: Pixabay.

Wielkopowierzchniowe stalowe hale magazynowe mają bardzo wiele zastosowań. Są wykorzystywane w każdej gałęzi gospodarki – od rolnictwa, przez przemysł, po handel i usługi. Przedstawiamy, czym charakteryzują się metalowe hale stalowe i do czego są stosowane w poszczególnych branżach.

Spośród różnych rodzajów hal magazynowych – murowanych, namiotowych oraz stalowych – te ostatnie stosuje się najczęściej. Przyjrzyjmy się zatem ich właściwościom oraz zastosowaniu.

Jakimi właściwościami odznacza się stalowa hala magazynowa?

Do najważniejszych zalet stalowych hal magazynowych zalicza się stosunkowo krótki czas ich budowy, którą w większości przypadków można prowadzić bez względu na panujące warunki atmosferyczne i porę roku. Na placu budowy nie trzeba zatrudniać wielu osób, co z kolei przekłada się na stosunkowo niskie koszty robocizny. Jednym z czynników, które wpływają na to, że stalowe hale są często wybierane, jest możliwość uzyskania niezwykle dużej kubatury. Takie konstrukcje charakteryzują się stosunkowo niewielkim ciężarem własnym.

Dzięki budowie modułowej można w razie potrzeby powiększyć przestrzeń obiektu. Pomimo tego, że stal jest materiałem podatnym na działanie korozji, to dzięki odpowiednim zabezpieczeniom i prowadzeniu regularnej konserwacji hala w tego materiału będzie służyć przez długi czas.

Do czego stosuje się stalowe hale magazynowe?

Z hal magazynowych wykonanych ze stali można korzystać w rozmaitych profilach działalności i stosować do różnych przeznaczeń:

  • w rolnictwie – mają zastosowanie przede wszystkim do gromadzenia i przechowywania plonów, mogą także znajdować się w nich maszyny i sprzęt rolniczy;
  • w przemyśle – jako hale produkcyjne, części fabryk, a także do magazynowania produktów, półproduktów i sprzętu oraz narzędzi;
  • w usługach, handlu i rozrywce – jako hale magazynowe do przechowywania produktów np. w hurtowniach, a także jako hale wystawiennicze, powierzchnie handlowe, czy hale sportowe, koncertowe itp.

Rodzaje i rozmiary magazynowych hal stalowych

Dostępnych jest wiele rodzajów stalowych hal magazynowych. Do ich budowy mogą zostać użyte różne typy profili, a do wykończenia stosuje się różne rodzaje blachy – bardzo dobrymi właściwościami cechuje się blacha akrylowa. Mogą mieć różne dachy np. jednospadowe lub dwuspadowe, różne wymiary i usytuowanie drzwi oraz okien. Spotyka się rozmaite wymiary hal, np. hale magazynowe stalowe 7 x 9 m, hale magazynowe stalowe 9,5 x 6,5 m czy hale magazynowe stalowe 9 x 8 m. Można też wybierać spośród różnych wariantów kolorystycznych.

Magazynowe hale stalowe - podsumowanie

Decydując się na halę magazynową lub produkcyjną dostosowaną do potrzeb przedsiębiorstwa, warto jej budowę zlecić sprawdzonej firmie. Tylko uznany producent elementów stalowych będzie w stanie sprostać temu zadaniu. Dzięki takiej współpracy i precyzyjnemu określeniu wymagań oraz potrzeb można dopasować gabaryty i inne rozwiązania  dokładnie do swoich oczekiwań.

Artykuł sponsorowany.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc