Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Loyal Wingman Boeinga rozpoczął próby kołowania

BAE Systems

22 października Boeing poinformował o rozpoczęciu prób kołowania odrzutowego bezzałogowego aparatu latającego rozwijanego w Australii w ramach programu Loyal Wingman. Powyższe próby to kolejny element przygotowań do oblotu demonstratora technologii, co może mieć miejsce w ciągu najbliższych tygodni.

Kołowanie maszyny to kolejny ważny etap prób naziemnych. 15 września poinformowano o rozruchu silnika, a obserwatorzy zauważyli także procedurę holowania bezzałogowca. Boeing zaprezentował swoją konstrukcję Loyal Wingman ATS w maju bieżącego roku – jest on rozwijany w Australii co ma związek z umową z resortem obrony tego kraju. Wśród partnerów przemysłowych można wymienić m.in. koncern BAE Systems, który dostarcza ekspertyzy w zakresie oprogramowania, sterowania oraz nawigacji. Dodatkowo powyższy podmiot dostarczył także podzespoły do budowy.

Jak wskazuje producent, to największe zaangażowanie Boeinga poza Stanami Zjednoczonymi, a dodatkowo to pierwszy projekt budowy wojskowego statku powietrznego w Australii od ponad 50 lat. Według obecnych planów, na obecnym etapie, program obejmuje budowę trzech prototypów, które posłużą do sprawdzenia w praktyce koncepcji zacieśnienia współpracy pomiędzy samolotami załogowymi i bezzałogowymi w jednym ugrupowaniu bojowym.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc