Zaloguj

Kraby do naprawy

25 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o wystosowaniu zaproszenia do negocjacji dla Huty Stalowa Wola S.A. w sprawie realizacji usługi naprawy awaryjnej elementów dywizjonowego modułu ogniowego Regina wyposażonego w armatohaubice Krab oraz pojazdy towarzyszące.


W upublicznionym wniosku wiadomo, że zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji pomiędzy stronami wystosowano 21 maja. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest motywowane faktem, że Huta Stalowa Wola S.A. jest producentem elementów dmo Regina i autorem dokumentacji naprawczej, która została zatwierdzona przez Inspektorat Uzbrojenia. Dodatkowo powyższy podmiot opracował dokumentację remontową, która stanowi własność powyższej firmy.

Obecnie zamawiający nie informuje o kwocie przeznaczonej na realizację usługi, a także szczegółach przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę opis zamówienia, najprawdopodobniej mowa o armatohaubicach Krab oraz pojazdach dowodzenia WD i WDSz. Brak także informacji, gdzie będą realizowane prace.

Obecnie Huta Stalowa Wola S.A. realizuje kontrakt na produkcję i dostawę do Wojska Polskiego czterech dywizjonowych modułów ogniowych Regina - każdy z nich obejmuje 24 armatohaubice Krab, 11 wozów dowodzenia (3 WDSz oraz osiem WD), a także pojazdy amunicyjne i remontowy. Całość dostaw ma zostać zrealizowana do 2024 roku, a obecnie moduły ogniowe są eksploatowane w 5. Lubuskim Pułku Artylerii oraz 11. Mazurskim Pułku Artylerii.

(Łukasz Pacholski) Foto: Huta Stalowa Wola S.A.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc