Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejny sukces program Carl-Gustaf M4

Fot. Saab

25 marca szwedzki koncern Saab poinformował o podpisaniu kontraktu z agencją NSPA (NATO Support and Procurement Agency) w sprawie produkcji i dostaw elementów systemu granatników wielozadaniowych Carl-Gustaf M4.

Umowa, o wartości 60 mln EUR, ma zostać zrealizowana w latach 2024-27. Szczegóły nie są znane – wiadomo, że zamówienie jest rozdzielone na czterech kontrahentów i stanowi kontynuację wieloletniego kontraktu ramowego. Dotychczas, tylko wśród państw NATO, wielofunkcyjne granatniki Carl-Gustaf M4 zostały zakupione m.in. przez Norwegię, Węgry, Szwecję, Słowację, Słowenię, Stany Zjednoczone, Estonię, Danię. W marcu duże zamówienie (o wartości około 5 mld PLN) złożyła także Polska.

Produkowany przez koncern Saab Carl-Gustaf M4 oferuje użytkownikowi szeroki wachlarz możliwości bojowych i pozwala żołnierzom zachować mobilność i skuteczność w każdej sytuacji. Granatnik M4 powstał na bazie ogromnych możliwości oraz długoletnich doświadczeń systemu Carl-Gustaf i oferuje zwiększoną celność, lżejszą konstrukcję i kompatybilność z przyszłymi modyfikacjami. Produkt współpracuje również z inteligentnymi systemami celowniczymi i przyszłymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak amunicja programowalna.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc