Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejny przetarg na pojazdy sanitarne dla Wojska Polskiego

Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej ogłosił przetarg na 40 ambulansów jednonoszowych. Fot. Łukasz Pacholski

23 grudnia Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie poinformował o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu partii jednonoszowych samochodów sanitarnych przeznaczonych dla wojskowych jednostek medycznych.


W jego ramach poszukiwany jest dostawca 40 pojazdów, które mają zostać dostarczone w latach 2021-24. Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie ofert do 25 stycznia 2021 roku. Obok ceny (60% punktów) ocenie będą podlegać inne kryteria - długość gwarancji mechanicznej na pojazdy, zastosowanie napędu 4x4, dodatkowa gwarancja na sprzęt medyczny, moc silnika, zużycie energii, zastosowanie automatycznej skrzyni biegów, termin dostawy oraz pakiet szkoleniowy dla użytkowników.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia samochody mają zostać zbudowane na nadwoziu typu furgon zamknięty z częściowo przeszklonymi elementami. Wnętrze przedziału medycznego ma mieć minimalne wymiary 1800x2500x1500 mm. Całkowita wysokość pojazdu ma nie przekraczać 3000 mm (nie wliczając elementów elastycznych). Pojazd ma mieć możliwość jednoczesnego przewozu minimum pięciu osób (dwóch wraz z kierowcą) w przedziale kierowcy, dwóch w przedziale medycznym na miejscach siedzących oraz jednego pacjenta na noszach. W ostatnich latach tego typu pojazdy dostarczano na podwoziach samochodów marki Mercedes.


Zakup 40 jednonoszowych wozów sanitarnych to kolejny projekt odmłodzenia floty pojazdów medycznych w Wojsku Polskim. 21 października Inspektorat Uzbrojenia podpisał kontrakt z firmą Demarko Sp. z o.o. Sp.K. w sprawie zakupu 175 wielonoszowych pojazdów sanitarnych, które zostaną zbudowane na podwoziu marki Iveco.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc