Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne strzelnice ZM „Tarnów” w Służbie Więziennej

Fot. ZM "Tarnów"

W dwóch ośrodkach pojawiły się nowe mobilne strzelnice kontenerowe wyprodukowane przez Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., z których korzystać będzie Służba Więzienna. Chodzi o Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Popowie Oddział Zamiejscowy w Kikitach oraz Areszt Śledczy w Bytomiu Oddział Zewnętrzny w Zabrzu.

Mobilne strzelnice w kontenerach, przeznaczone są do przeprowadzania treningów i szkoleń strzeleckich zarówno indywidualnych, jak i w parach. Obiekty które otrzymała Służba Więzienna składają się z trzech połączonych na czas użytkowania kontenerów wraz z wyposażeniem, w których można prowadzić trening strzelecki ze zmiennej linii otwarcia ognia w zakresie od 5 m do 25 m.

- Nasza stała uwaga skierowana na rozwój produktu pozwoliła nam sprostać współczesnym wymaganiom użytkowników i pozyskać kolejne zamówienie - informuje Prezes Zarządu Henryk Łabędź.

Zakłady Mechaniczne Tarnów są liderem tego typu obiektów w Polsce, co sprawia, że produkowane przez spółkę mobilne strzelnice są na wyposażeniu wszystkich formacji mundurowych nie tylko Służby Więziennej, ale także Policji, Izby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej oraz wojska. Najnowsza wersja umożliwia strzelanie nie tylko z pistoletów i karabinków, ale także z karabinów w kalibrze 7,62mm o energii pocisku do 3600J oraz strzelb gładkolufowych.

Źródło: informacja prasowa Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc