Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne fundusze na produkcję modułów obserwacyjno-celowniczych M-TADS/PNVS

Fot. Łukasz Pacholski

19 grudnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z korporacją Lockheed Martin w sprawie produkcji i dostaw modułów obserwacyjno-celowniczych M-TADS/PNVS przeznaczonych do śmigłowców bojowych Boeing AH-64E Guardian.

Powyższa umowa ma wartość 96 mln USD i ma być realizowana do końca listopada 2027 roku. W momencie podpisania nie uruchomiono finansowania, co ma związek z finalizacją kolejnych kontraktów na śmigłowce (dla US Army oraz klientów eksportowych). Co ważne, to kolejna umowa produkcyjna na powyższe moduły – 15 grudnia zawarto kontrakt o wartości 68 mln USD (dostawa do końca 2025 roku, a w momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie). Ta część dotyczy wyłącznie produkcji komponentów na potrzeby armii amerykańskiej. Poza montażem na nowych wiropłatach mogą stanowić elementy pakietów pozwalających na przebudowę starszych AH-64 do najnowszego standardu.

Ogółem obie umowy mogą opiewać na około 40 zestawów. Dotychczas Lockheed Martin wyprodukował i dostarczył użytkownikom ponad 1300 sztuk, które są montowane w nosowej części wiropłatów. Stanowią jeden z głównych środków obserwacji technicznej oraz celowania i naprowadzania systemów uzbrojenia śmigłowców bojowych rodziny Boeing AH-64D/E Apache Longbow/Guardian.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc