Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna pomoc wojskowa dla Ukrainy

Kolejne państwa dołączają do niesienia pomocy wojskowej Ukrainie. Fot. SG SZU

23 lutego pojawiły się nowe informacje związane z pomocą wojskową dla Sił Zbrojnych Ukrainy w ramach wsparcia związanego z kryzysem rosyjsko-ukraińskim. Kryzys ten kilka godzin później przerodził się w pełnoskalową wojnę.

Tego dnia na Ukrainę dotarł samolot transportowy C-17A należący do Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych (RCAF), przewożący pomoc wojskową, w tym broń. Ottawa zapowiadała wysłanie Ukrainie partii broni strzeleckiej oraz amunicji do niej. Był to drugi transport kanadyjskiej broni dla Ukrainy, pierwszy dotarł 20 lutego br.

Tego samego dnia minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow poinformował, że na Ukrainę dotarła partia łotewskich zestawów przeciwlotniczych Stinger Dual Mount. Te zostały przetransportowane na pokładzie maszyny An-26 należącej do Sił Powietrznych Ukrainy. Minister poinformował również, że mniej więcej w tym samym czasie na Ukrainę dotarła partia pomocy polskiej, w ramach której znalazły się m.in. hełmy i granatniki (zapewne obiecane przez stronę polską granatniki rewolwerowe RGP-40). Nie jest to pierwsza partia polskiej pomocy dla Ukrainy, bowiem polskie władze ogłosiły, że do minionego weekendu na Ukrainę trafiło 37 samochodów ciężarowych z polską pomocą, w tym militarną.

Z kolei prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron zapowiedział, że Francja dołączy do państw wysyłających broń Ukrainie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kolejna pomoc wojskowa dla Ukrainy”

  1. Spora partia ppzr Grom z wyrzutniami i granatników RPG-76 Komar, armatki zu-23 plus wszelaka amunicja i systemy łączności pozanatowskie potrzebne Ukrainie od zaraz. Do tego wyposażenie indywidualne żołnierzy, rację żywnościowe i artykuły medyczne. A w kraju pilnie przestawić produkcję zestawów Piorun i innego uzbrojenia na specjały tryb wojenny dla szybkiego zaspokojenia potrzeb polskiej Armii. Szybkie kontrakty w krajowym przemyśle jak i zakupy zagraniczne w najpilniejszym trybie. Zadbać przede wszystkim o zestawy obrony przeciwlotniczej antyrakietowej antydronowej, przeciwpancerne jak i łączność i rozpoznanie dronowe i radarowe czy systemy WRE a na wybrzeżu przynajmniej 2 dodatkowe NDR-y że wskazywaniem celów dalekiego zasięgu, dla lotnictwa ochrona plot. baz , rozproszenie myśliwców po wielu lokalizacjach, maskowanie i pozoracji, uzbrojenie precyzyjne kolejne Jassm-ER, AIM-120D, rakiety anyradaroweitd.
    Nie ma już czasu na zwlekanie!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc