Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojna na Ukrainie! [WIDEO]

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły inwazję na Ukrainę. Fot. https://twitter.com/TheDeadDistrict/status/1496706879187296261

W nocy z 23 na 24 lutego Federacja Rosyjska rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Na razie wiadomo głównie o atakach z powietrza.

Aktualnie wiadomo, że Siły Powietrzno-Kosmiczne rozpoczęły bombardowanie wielu celów na całym terytorium Ukrainy, również na zachodzie. Zbombardowane zostały cele m.in. w Charkowie, Łucku czy w Iwano-Frankiwsku. W Charkowie ponadto doszło do zrzutu spadochroniarzy, na nieznaną na razie skalę. Wojska rosyjskie rozpoczęły ponadto ostrzał ukraińskich pozycji. Do przekroczenia granicy doszło również na granicy ukraińsko-białoruskiej, co de facto stawia również Białoruś w roli agresora.

Artyleria rakietowa pod Charkowem:

Bezpośrednio atak jest odpowiedzią na wystosowaną przez władze tzw. republik separatystycznych, powołanych do życia w 2014 r. i nieuznawanych przez większość państw, ma rzekomą agresję ukraińską skierowaną w ich stronę. Kilka dni temu prezydent Federacji Rosyjskiej uznał je za niepodległe państwa. Władimir Putin oficjalnie zarządził rozpoczęcie operacji wojskowej, a jego zdaniem pokojowej, w nocy z 23 na 24 lutego. Za agencją Interfax, powołał się w swoim przemówieniu na art. 51 części 7. Karty Narodów Zjednoczonych oraz na traktaty o przyjaźni i wzajemnej pomocy między tzw. republikami Doniecką i Ługańską a Federacją Rosyjską. Jednocześnie rosyjska agencja informacyjna TASS zaprzecza, jakoby to siły rosyjskie stały za bombardowaniami.

Uderzenie na Łuck:

Aktualnie można sądzić, że inwazja ta spotka się z międzynarodowym sprzeciwem. Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy NATO wraz z innymi członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych złożył na ręce Sekretarza Generalnego NATO wniosek o uruchomienie art. 4 Traktatu Waszyngtońskiego. Z kolei wg szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pawła Solocha, „prezydent Andrzej Duda prowadzi robocze konsultacje związane z obecną sytuacją”, a ponadto : możemy spodziewać się uruchomienia stosownych mechanizmów NATO".

W nocy na Ukrainę dotarły dwa tureckie samoloty transportowe A400M ATLAS, zaś prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron zapowiedział dostawy broni i innej pomocy dla Ukrainy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Wojna na Ukrainie! [WIDEO]”

 1. Boże broń Ukrainy i Polski bo to jedyna nadzieja.
  Specjaliści wojskowi jak i pasjonaci wojskowości od dawna zwracali uwagę na licznych forach militarnych aby zdecydowanie przyspieszyć modernizację naszej armii, nawoływano do radykalnej zmiany w poprawie zakupów sprzętu i wyposażenia.
  Na niewiele się zdało tysiące artykułów i komentarzy ludzi zatroskanych o bezpieczeństwo Polski!
  Niestety nasi decydenci wielu ekip nie przejmowali się tym zbytnio, żyli w złudnym ciepełku iluzorycznego bezpieczeństwa zamiast twardo działać przynajmniej od 2014 roku!
  Dzisiaj mamy skutki!
  Jednoczmy się Rodacy niezależnie od poglądów w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszej Ojczyzny!

 2. Narew, Sona Wisła i inne programy modernizacji podpisywać już dziś nie ma czasu na głupie dialogi!!!!;
  Modernizować wszelkie dostępne systemy przeciwlotnicze, przeciwpancerne w trybie trzyzmianowym pracy.
  Wesprzeć Ukrainę sprzętowo zwłaszcza Gromy, armatki i amunicja, kamizelki kuloodporne, chełmy środki humanitarne na już a przyspieszyć produkcję Piorunów i wszelkich systemów w Polsce plus szybkie zakupy za granicą!
  Do tego organizacja Obrony Cywilnej!!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc