Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

ICEYE z kontraktem na dostęp do konstelacji satelitów SAR dla rządu Ukrainy

Źródło: ICEYE.

Firma ICEYE, światowy lider w zakresie prowadzenia radarowej obserwacji powierzchni Ziemi, podpisał umowę z Fundacją Charytatywną Serhija Prytuli. Na mocy tego porozumienia ukraiński rząd uzyska dostęp do oferowanych przez firmę ICEYE zaawansowanych zdolności w zakresie monitoringu z użyciem satelitów wyposażonych w radary z syntetyczną aperturą (SAR).

ICEYE przekaże rządowi Ukrainy pełne zdolności pozyskiwania zobrazowań jednego ze swoich satelitów, działającego już na orbicie. Kontrola misji przekazanego satelity pozostanie w rękach operatorów ICEYE. Ponadto, Siły Zbrojne Ukrainy zyskają dostęp do danych z całej konstelacji satelitów polsko-fińskiego przedsiębiorstwa, by zapewnić sobie możliwość pozyskiwania z dużą częstotliwością zobrazowań dla kluczowych z punktu widzenia prowadzonych działań obronnych lokalizacji.

Konstelacja satelitów ICEYE oferuje częstą rewizytę oraz wysoką jakość danych, które możemy pozyskiwać niezależnie od pogody i pory dnia. Naszymi satelitami 24 godziny na dobę przez 7 dni
w tygodniu sterujemy z centrum operacji satelitarnych, które znajduje się w Warszawie – wyjaśnia Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający w ICEYE Polska.

Od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę Fundacja Charytatywna Serhija Prytuli nie ustaje w wysiłkach na rzecz pozyskiwania funduszy na potrzeby Ukraińskich Sił Zbrojnych. Organizacja miała swój udział w niedawnym zakupie czterech dronów Bayraktar.

ICEYE posiada obecnie najbardziej rozwiniętą technologię radarowego obrazowania satelitarnego na świecie – mówi Serhij Prytula, założyciel Fundacji Charytatywnej Serhija Prytuli. Ta umowa stanowi istotny krok, podjęty w odpowiedzi na pilną prośbę rządu Ukrainy o krytyczne dane z obserwacji satelitarnej. Przyniesie to ogromne korzyści naszym Siłom Zbrojnym.

Za sprawą podpisanej umowy ICEYE kontynuuje swoje wysiłki, żeby zapewnić Ukrainie godne zaufania dane oraz wsparcie technologiczne – tłumaczy Rafał Modrzewski, CEO ICEYE. Głęboko wierzymy, że technologia SAR oraz możliwości, jakie ona daje, będą mieć istotną wartość dla rządu Ukrainy, co stało się możliwe dzięki zaangażowaniu Fundacji Charytatywnej Serhija Prytuli.

Dysponując najliczniejszą na świecie konstelacją satelitów SAR, ICEYE dostarcza sprawdzone i niezawodne rozwiązania w zakresie obserwacji Ziemi. Przedsiębiorstwo jest ponadto jedyną w wymiarze globalnym organizacją, która oferuje swoim klientom szybkie dostawy niezwykle zaawansowanych satelitów SAR oraz danych, co pozwala odbiorcom zachować pełną kontrolę nad ich misją.

W każdym dowolnym momencie znaczna część powierzchni Ziemi jest spowita chmurami lub ukryta w ciemności. W przeciwieństwie do tradycyjnych satelitów obserwacji Ziemi, małe satelity radarowe ICEYE mogą pozyskiwać zobrazowania w wysokiej rozdzielczości zarówno w świetle dziennym, jak i w nocy i przy zachmurzeniu. Innymi słowy, mogą gromadzić obrazy z dowolnego miejsca wielokrotnie w ciągu dnia, zapewniając użytkownikom danych pewność przy podejmowaniu kluczowych decyzji. ICEYE z powodzeniem umieścił do tej pory w przestrzeni kosmicznej 21 urządzeń i obsługuje największą na świecie konstelację komercyjnych satelitów SAR.

Źródło: materiały prasowe ICEYE

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc