Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

GRUPA WB wspiera edukację techniczną

Fot.: Grupa WB.

Podczas Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure 2022 GRUPA WB podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z miasta Tarnobrzeg.  Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi.

27 kwietnia prezes GRUPY WB Piotr Wojciechowski podpisał z dyrektorem Marcinem Pilarskim w obecności naczelnika wydziału edukacji, zdrowia, sportu i kultury miasta Tarnobrzeg Tomasza Krawczuka umowę o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Zawarte porozumienie jest częścią strategii polskiego producenta, której zadaniem jest kształtowanie przyszłych kadr technicznych dla przemysłu.

- Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako podmiot, z którym będzie współpracowała szkoła w Tarnobrzegu. To wielkie wyróżnienie dla GRUPY WB, ale i wielka szansa pozwalająca pomóc w tworzeniu nowych techników i konstruktorów, tak potrzebnych w rozwoju polskiej myśli technicznej. – powiedział prezes Piotr Wojciechowski.

- Jesteśmy pierwszą i jedyną szkołą w Polsce, która ma klasę o profilu wojskowym o specjalności technik-informatyk w dziedzinie budowy i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych. Nic w tym dziwnego, że nasza placówka dążyła do współpracy z największym i wiodącym producentem tego rodzaju sprzętu w Polsce. – oświadczył dyrektor ZSP nr 1 Marcin Pilarski.

Podpisane na kieleckich targach porozumienie precyzuje zasady kooperacji GRUPY WB z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Pozwoli stworzyć klasy o profilu wojskowym specjalizujące się w zagadnieniach przyszłości sił zbrojnych, jaką jest przyjmowanie do wyposażenia Sił Zbrojnych RP coraz większej liczby bezzałogowych systemów powietrznych.

W ramach umowy GRUPA WB udzieli niezbędnego wsparcia materialnego, wyposaży uczniów w kombinezony robocze i przeprowadzi część zajęć dydaktycznych. Po zakończeniu edukacji zaproponuje staże lub oferty pracy dla najlepszych absolwentów.

GRUPA WB jest zatrudniającym blisko 1400 osób polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności. GRUPA WB specjalizuje się między innymi w bezzałogowych systemach latających, intensywnie używanych przez Wojsko Polskie, siły zbrojne innych państw oraz formacje mundurowe.

 

Źródło: Informacja prasowa GRUPY WB.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc