Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fincantieri przekazała Marina Militare trzeci patrolowiec PPA

Fot. Fincantieri

27 września w stoczni Fincantieri w Muggiano koło La Spezii odbyła się ceremonia dostawy wielozadaniowego morskiego okrętu patrolowego Raimondo Montecuccoli.

Raimondo Montecuccoli (P 432) to trzecia jednostka typu PPA (Pattugliatore Polivalente d'Altura) przeznaczona dla Marynarki Wojennej Republiki Włoskiej. Finacantieri buduje serię siedmiu PPA pod egidą OCCAR (Organisation Conjointe de Cooperation sur l'Armement, Międzynarodowa Organizacja Współpracy w dziedzinie Uzbrojenia). Mają trafić pod włoską banderę do 2026 roku. PPA stanowią część planu odnowy zdolności operacyjnych włoskiej marynarki, zatwierdzonego przez rząd i parlament i rozpoczętego w maju 2015 roku (Legge Navale, pol. Ustawa morska).

Wielozadaniowy morski okręt patrolowy jest bardzo elastyczną jednostką, która może pełnić wiele funkcji, począwszy od patrolowania z możliwością prowadzenia akcji ratowniczych na morzu, poprzez operacje ochrony ludności, aż po walki na pierwszej linii, w przypadku najpełniej wyposażonej wersji Full. Dla siedmiu okrętów programu dostępne będą różne konfiguracje systemu walki: począwszy od wersji Light do zadań patrolowych, zintegrowanej dla zdolności do samoobrony, do Full, czyli wyposażonej w pełną zdolność do obrony. PPA jest również zdolny do obsługi szybkich jednostek pływających takich jak RHIB (Rigid Hull Inflatable Boat) o długości do 11 m, dzięki żurawiom burtowym i rampie znajdującej się na rufie. Długość całkowita wynosi 143 m, prędkość do 32 węzłów, w zależności od konfiguracji okrętu i warunków pracy załogę stanowi ok. 135 osób przy możliwości zakwaterowania do 181.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc