Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

EUROPOLTECH 2019 – relacja z targów i wydarzeń towarzyszących

W dniach 8-10 maja w warszawskim Centrum EXPO XXI odbyły się „Międzynarodowe targi techniki i wyposażenia służb policyjnych oraz formacji bezpieczeństwa państwa EUROPOLTECH 2019”. To odbywające się w cyklu dwuletnim wydarzenie zalicza się do grona najważniejszych targów wyposażenia dla służb mundurowych w Europie Środkowo-Wschodniej, a z całą pewnością jest takowym w Polsce. Oprócz targów, EUROPOLTECH 2019 to również miejsce odbywania się IX międzynarodowej konferencji policyjnej „Innowacje w bezpieczeństwie dobie współczesnych zagrożeń”.

 

Tegoroczne targi EUROPOLTECH 2019 przyciągnęły niemal 150 wystawców, do których zaliczają się zarówno duże podmioty przemysłowe, jak np. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Grupa WB, Ceska Zbrojowka, czy AMZ Kutno, niewielkie firmy działające w branży bezpieczeństwa, jak np. AP Flyer, Mildat Sp. z o.o., czy Zbrojownia Sp. z o.o., a także formacje umundurowane i instytucje państwowe, m.in. Policja, Straż Graniczna, Wojska Specjalne, czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Otwarcia targów dokonali Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. Andrzej Bojanowski oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. Pierwszy z nich wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony Policji w organizacji targów oraz zachęcił wystawców i producentów do tworzenia innowacji, które mają wspomóc polskie służby mundurowe w przyszłości. Z kolei nadinsp. Augustyniak podziękował Prezesowi Bojanowskiemu za podejmowanie trudu organizacji targów i wyraził nadzieję, że staną się one największą tego typu imprezą w regionie. Pozytywnie ocenił też ustawę modernizacyjną polskich służb mundurowych, dzięki której na ten cel trafiło dodatkowych ok. 9 mld złotych.

 

Po oficjalnej ceremonii otwarcia targów miał miejsce pokaz nowego umundurowania i wyposażenia policjantek i policjantów, którego organizatorem była Komenda Główna Policji. Pokazano m.in. nowe mundury wyjściowe, stroje policji konnej, rowerowej, a także policyjnych antyterrorystów.

 

Chociaż EUROPOLTECH to głównie wydarzenie targowe, jednak ważnym punktem programu była również wspomniana konferencja „Innowacje w bezpieczeństwie dobie współczesnych zagrożeń” odbywająca się pierwszego dnia targów oraz mająca miejsce w dwóch kolejnych dniach VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Miejsce zdarzenia”, której organizatorem było Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

 

Ponadto targi EUROPOLTECH były okazją do licznych prezentacji zarówno ze strony firm jak i służb mundurowych. W ciągu trzech dni odbyło się w sumie kilkadziesiąt różnego rodzaju pokazów, prezentacji i pomniejszych konferencji dotyczących szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc