Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Elbit wyposaży portugalskie KC-390

31 października firma Elbit Systems poinformował o podpisaniu kontraktu z Ministerstwem Obrony Portugalii w sprawie dostarczenia i wyposażenia średnich samolotów transportowych Embraer KC-390 w zintegrowany system samoobrony.

Umowa, o wartości około 50 mln dolarów, obejmuje dostawę i montaż pięciu kompletów wyposażenia, które trafią na pokłady takiej liczby samolotów zamówionych przez Portugalczyków w brazylijskim koncernie Embraer. Maszyny otrzymają układ ostrzegania przed opromieniowaniem przez stacje radiolokacyjne oraz wskaźniki laserowe, system ostrzegania o odpalonych pociskach naprowadzanych na podczerwień, wyrzutnie celów pozornych, układ samoobrony przed pociskami naprowadzanymi na podczerwień DIRCM, a także podsystem walki elektronicznej. Dodatkowo Izraelska firma będzie realizować usługi wsparcia logistycznego przez okres pięciu lat od dostawy.

Portugalia jest pierwszym eksportowym użytkownikiem samolotów Embraer KC-390, zamawiając w bieżącym roku pięć egzemplarzy z opcją na szósty. Obecnie producent wraz z władzami Brazylii prowadzi działania marketingowe ukierunkowane na zdobycie nowych klientów. Wśród, potencjalnych, chętnych można wymienić Kolumbie, Chile, Argentynę, Republikę Czeską oraz Węgry.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Brazylii
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc