Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Dostawa terminali satelitarnych SHF

Fot.: Agencja Uzbrojenia

28 lutego br. została zawarta umowa pomiędzy Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia a GISS Sp. z o.o. na dostawę terminali satelitarnych SHF szczebla taktycznego w wersji przenośnej.

Przedmiotem umowy jest dostawa 100 kpl. terminali satelitarnych SHF szczebla taktycznego w wersji przenośnej wraz z wyposażeniem oraz pakietem szkoleniowym.

Terminale zostaną dostarczone do Sił Zbrojnych RP w latach 2022-2024, a wartość umowy wynosi 38,1 mln zł brutto.

Terminale satelitarne SHF szczebla taktycznego w wersji przenośnej zapewniać będą niezawodną, mobilną oraz nieograniczoną terytorialnie łączność satelitarną dla pododdziałów Sił Zbrojnych RP, wykonujących zadania w oddaleniu od sił głównych i dowództw w działaniach na terenie kraju oraz poza jego granicami.

Źródło: Agencja Uzbrojenia.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Dostawa terminali satelitarnych SHF”

  1. Niech Rząd Polski MON,AGENCJA UZBROJENIA zakupi, pozyska satelity rozpoznawczenawigacyjne,telekomunikacyjne.Dlaczego Polska nie może nie buduje rakiet międzykontynentalnych,balistycznych,manewrujących,pośredniego ,średniego zasięgu.Nie pozyskuje mobilnych wyrzutni tych rakiet co stoi na przeszkodzie albo kim lub czym jest Polska bo ja już tego nie rozumiem.Wzmocnić Siły Powietrzne pozyskiwac samoloty czy to Gripeny E,F-16,F-15,F-35,F-22,EUROFIGHTER TYPHOON,KF-21 BOREMAN,wraz z transferem technologii i budować nie wszystkie z transferem technologii w Polsce.Ponadto pozyskać z nadwyżek Amerykańskiej Armii w procesie FMS śmigłowce szturmowe AH-1Z Viper nie 32 st.a 96-128 szt.i wiele innego ciężkiegi i lekkiego uzbrojenia.Uzdrowić MW bo będziemy kajakami pływać.

  2. Więcej satelit rozpoznawczych,telekomunikacyjnych,nawigacyjnych aby Polska mogła widzieć wszystko i potem można mówić o konkretnych rakietach balistycznych,manewrujących o zasięgu 500-11000 tyś.km

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc