Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dodatkowa partia granatów GAk-81 trafi do Wojska Polskiego

Fot. Dowództwo Generalne RSZ

24 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z Zakładem Sprzętu Precyzyjnego „Niewadów” Sp. z o.o. w sprawie zamówienia dodatkowej partii granatów do stawiania zasłon GAk-81 przeznaczonych dla Wojska Polskiego.

Jak wskazuje dokumentacja upubliczniona przez zamawiającego, umowa została zawarta 17 maja i ma całkowitą wartość 35 mln PLN z VAT. W udzieleniu zamówienia zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem bez wcześniejszej publikacji informacji o planowanym zakupie. Ma to związek z faktem, że jest to dodatkowe zamówienie – w październiku ubiegłego roku Agencja Uzbrojenia oraz ZSP „Niewiadów” Sp. z o.o. podpisali kontrakt o wartości 41,5 mln PLN z VAT w sprawie zakupu 12300 sztuk GAk-81. Dodatkowo powyższy podmiot dysponuje doświadczeniem i jest jedynym potencjalnym dostawcą tego typu sprzętu. Co ważne, użytkownik wysoko ocenia jakość dostarczanych granatów, nie odnotowano żadnej reklamacji jakościowej.

81 mm granaty do stawiania zasłon aerodyspersyjnych GAk-81 są przeznaczone do strzelania z wyrzutni typów OBRA, 902A, ERB z zadaniem wytworzenia zasłony dymnej zdolnej uniemożliwić lokalizację i dokonanie pomiaru odległości za pomocą działowych dalmierzy laserowych oraz prowadzenia rozpoznania i kierowania ogniem z wykorzystaniem środków termowizyjnych. Tworzona zasłona służy ochronie pojedynczych obiektów, czołgów, wozów bojowych, stanowisk artyleryjskich.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc