Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Niewiadów Sp. z o.o. dostarczy miny sygnalizacyjne Płomień

Niewiadów Sp. z o.o. dostarczy do Wojska Polskiego kolejną partię min sygnalizacyjnych Płomień. Fot. 10. Brygada Kawalerii Pancernej

18 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy ze spółką Niewiadów Sp. z o.o. w sprawie dostawy partii min sygnalizacyjnych Płomień. Jest to kolejny, w ostatnich latach, zakup sprzętu tego typu na potrzeby Wojska Polskiego.


Zgodnie z upublicznionymi informacjami, umowa została zawarta 10 maja i ma wartość 12,7 mln PLN z VAT. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Negocjacje pomiędzy stronami zapoczątkowano na początku kwietnia bieżącego roku. W ramach zakupu Agencja Uzbrojenia zamówiła 31000 sztuk min, w tym 21372 w ramach zamówienia gwarantowanego oraz opcji na 9628 sztuk. Poprzednia partia, 25000 sztuk, została zamówiona w październiku 2018 roku i dostarczona do Wojska Polskiego do 2021 roku.

Mina sygnalizacyjna Płomień stosowana jest jako samodzielny element systemu zabezpieczenia inżynieryjnego lub część systemu zapór inżynieryjnych stanowiący element integralny i pełniący w tym systemie funkcje ostrzegawcze i sygnalizacyjne. Obecne zamówienie dotyczy dodatkowych dostaw, realizowanych przez dotychczasowego wykonawcę i właściciela praw własności do dokumentacji technicznej ZSP Niewiadów Sp. z o.o.. Przedmiotowe miny oprócz przeznaczenia bojowego wykorzystywane są w systemie szkolenia wojsk w zakresie zadań zabezpieczenia inżynieryjnego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc