Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Czołgowa armata dla WITU

9 grudnia Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy na dostawę lufy balistycznej przystosowanej do armaty 2A46, stanowiącej wyposażenie czołgów rodziny T-72/PT-91. Do Zielonki trafi za pośrednictwem konsorcjum firm Works 11 Sp. z o.o. oraz Works 11 Michał Lubiński z Katowic. Będzie to kosztować 1 mln złotych brutto.

Przetarg na dostawę lufy armaty 2A46 wraz z wyposażeniem dodatkowym, obejmującym przedmuchiwacz, przyrząd do prostoliniowości lufy, przyrząd do wizowania armaty, książkę lufy odzwierciedlającą jej faktycznie zużycie, został ogłoszony na początku listopada br.. Ostatecznie w postępowaniu ofertę złożyło wyżej wymienione konsorcjum, które zobowiązało się do dostarczenia przedmiotu zamówienia w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy. Okres gwarancji obejmuje dwa lata eksploatacji bądź 200 strzałów amunicją kinetyczną lub 600 strzałów amunicją odłamkowo-burzącą.

Armata ma zostać wykorzystana do prac nad amunicją czołgową kalibru 125 mm, a więc cały czas perspektywiczną w strukturach Wojska Polskiego ze względu na dalszą eksploatację czołgów rodziny PT-91 Twardy.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc