Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WITU zamawia sprzęt do badań artyleryjskich

Fot. Andrzej Kiński

16 i 19 lutego Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia poinformował o podpisaniu dwóch umów z Hutą Stalowa Wola S.A. w sprawie dostaw wyposażenia niezbędnego do stanowisk balistycznych służących do badań amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm oraz moździerzowej 120 mm.

16 lutego poinformowano o zawarciu umowy w sprawie dostawy stanowiska balistycznego do badań amunicji 155 mm i jej elementów. Jak wskazywał zamawiający, instalacja musi być przystosowana do wystrzeliwania amunicji rozdzielnego ładowania i być zgodna z systemem armatohaubicy Krab. Całość ma zostać zamontowane w Ośrodku Badań Dynamicznych, który mieści się w Stalowej Woli. Ostatecznie do zamawiającego wpłynęły dwie oferty, z których została zaakceptowano przedstawioną przez Hutę Stalowa Wola S.A.. Umowa została podpisana 31 stycznia bieżącego roku i ma wartość 7,3 mln PLN.

19 lutego WITU poinformował o podpisaniu drugiej umowy z Hutą Stalowa Wola S.A. (także 31 stycznia), która ma wartość 3,8 mln PLN. W tym przypadku mowa o dostawie stanowiska balistycznego do badań amunicji moździerzowej kalibru 120 mm i jej elementów wraz z lufą zapasową. W tym przypadku całość musiała być przystosowana do wystrzeliwania amunicji moździerzowej zgodnie z systemem moździerza samobieżnego Rak M120K. Także w tym przypadku, sprzęt trafi do Ośrodka Badań Dynamicznych, który mieści się w Stalowej Woli.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “WITU zamawia sprzęt do badań artyleryjskich”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc