Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Czeski wkład w CV90

13 czerwca, w czasie salonu Eurosatory, koncern BAE Systems podpisał porozumienie z czeską firmą AM-CME w sprawie dostaw części przeznaczonych dla pojazdów rodziny CV90, które trafią do sił zbrojnych Szwecji.

Czeskie przedsiębiorstwo, będące producentem elementów stalowych, ma dostarczać elementy przeznaczone dla moździerza samobieżnego Mjolner zamówionego przez Szwedów. Próby ogniowe prototypu rozpoczęły się na początku maja, a ogólne powstanie 40 pojazdów tego typu, wszystkie na bazie CV90 – dostawy mają zakończyć się do końca 2020 roku.

Umowa z AM-CME to kolejny element programu zacieśniania współpracy przemysłowej pomiędzy BAE Systems i czeskim przemysłem. Ma to związek, m.in. z prowadzeniem kampanii promocyjnej CV90 w Republice Czeskiej, która poszukuje dostawcy nowych gąsienicowych bojowych wozów piechoty, które mają zastąpić obecnie eksploatowane BMP-2. Producent oferuje Czechom najnowszą generację CV90, czyli Mk.4. Dotychczas CV90 trafił do eksploatacji w siłach zbrojnych Danii, Estonii, Finlandii, Norwegii, Holandii, Szwecji oraz Szwajcarii. Wozy mają za sobą także chrzest bojowy.

(ŁP) Foto: BAE Systems
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc