Zaloguj

Bezzałogowce dla wojskowych geografów

29 października 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu dotyczącego zakupu dla jednostek geograficznych Wojska Polskiego bezzałogowych aparatów latających.

Przetarg został ogłoszony 27 września i zakładał zakup czterech bezzałogowców w układzie czterowirnikowca. Po dwa mają trafić do dwóch samodzielnych oddziałów geografii w Toruniu oraz Lesznie. Każdy z nich ma otrzymać pełny zestaw pozwalający na realizację pomiarów geodezyjnych oraz kartograficznych. Według specyfikacji bezzałogowiec ma możliwość spędzenia w powietrzu powyżej 25 minut.

Do udziału w przetargu zgłosiło się pięciu wykonawców, spośród których 29 października zwycięstwo przyznano firmie Navigate Sp. z o.o. z Krakowa, która zaoferowała swoje usługi za kwotę 293,6 tys. złotych z VAT. Co ciekawe, oferta krakowskiej firmy nie była najtańsza, jednak pokonała konkurencję dzięki ekspresowemu terminowi dostawy – czterech dni od momentu podpisania kontraktu, co jest spodziewane w najbliższych dniach.

Navigate Sp. z o.o. jest przedstawicielem firmy DJI Enterprise i ma w swojej ofercie pełną gamę produktów powyższego producenta.

(ŁP) Foto: Navigate Sp. z o.o.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc