Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bell dostarcza śmigłowce do służb porządku publicznego w Stanach Zjednoczonych

Fot. Bell Textron

27 lutego, podczas konferencji HAI Heli Expo 2024, Bell Textron poinformował o dostarczeniu trzech wielozadaniowych śmigłowców Model 412EPX do służb porządku publicznego w Stanach Zjednoczonych.

Dwie maszyny trafiły do służb policyjnych hrabstwa San Bernardino, a jedna San Diego. Są to pierwsze egzemplarze modelu 412EPX, które trafiły do eksploatacji w amerykańskich służbach porządkowych.

Wersja EPX, która powstała w wyniku współpracy Bell Textron i koncernu Subaru, charakteryzuje się zastosowaniu silników Pratt&Whitney Canada PT6T-9 z układem FADEC, które dysponują 15% nadwyżką mocy w stosunku do wcześniejszych modeli, wykorzystaniem systemu awioniki Bell BasiX-Pro, a także instalacją nowego układu przeniesienia mocy, który generuje 11% więcej mocy. Konstrukcja stałą się bazą dla wojskowego UH-2, który został wybrany przez Japońskie Siły Samoobrony w konkursie UH-X, którego celem było zastąpienie obecnie używanych maszyn UH-1 Iroqouis.

Pomimo upływu lat, Bell 412EPX są nadal konstrukcją, która budzi zainteresowanie rynku. Obecnie śmigłowce są eksploatowane m.in. w Siłach Samoobrony Japonii, Siłach Powietrznych Gwatemali, prywatnych operatorów w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. W ostatnich miesiącach kontrakty na nie podpisano m.in. z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Chorwacji, a także Policją miasta Nowy Jork.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc