Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

BAE Systems zintegruje napęd hybrydowy z Bradleyem

16 lipca kocern BAE Systems otrzymał zamówienie Biura ds. Zdolności Manewrowych i Technologii Krytycznych Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych (US Army’s Rapid Capabilities and Critical Technologies Office, RCCTO) na integrację hybrydowego układu napędowego (Hybrid Electric Drive, HED) z bojowym wozem piechoty M2 Bradley (nie podano wersji, ale przypuszczalnie mowa o M2A3 lub A4 bądź o zbliżonym do któregoś z nich pojazdów testowych).

Zmodyfikowany przez BAE Systems (we współpracy z firmą QinetiQ, z którą już w przeszłości współpracowano przy opracowywaniu ciężkich wozów bojowych z napędem hybrydowym w ramach programu GCV) pojazd posłuży jako stanowisko testowe w ramach programu rozwoju możliwości wozów bojowych, związanych z ich mobilnością czy wydajnością układów zasilających w energię elektryczną.  Prace integracyjne rozpoczną się jeszcze latem br.,  a wartość umowy wynosi 32 mln USD. Wyniki prac badawczo-rozwojowych posłużyłyby w pierwszej kolejności w procesie modernizacji rodziny pojazdów zunifikowanych z bwp M2, a wieć, poza bwp/bwr, także transporterów rodziny AMPV, haubicoarmat (a w przyszłości armatohaubic) samobieżnych rodziny M109 i artyleryjskich wyrzutni rakietowych M270 MLRS.

Forma QinetiQ odpowiada za dostawę modułowej elektrycznej skrzyni biegów Modular EX-Drive. Zespół ten został przetestowany na wielu różnych pojazdach gąsienicowych w ciągu ostatniej dekady. Główne prace integracyjne będą realizowane w obiektach należących do BAE Systems: w Sterling Heights (Michigan) i San Jose (Kalifornia).

(Bartłomiej Kucharski) Foto: BAE Systems
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc