Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Autosan jedzie do Niemiec

21 listopada Autosan Sp. z o.o. podpisał kontrakt z niemiecką firmą ebe Europa w sprawie produkcji i dostawy autobusów marki Sancity. Porozumienie otwiera drogę do kolejnych dostaw pojazdów na rynki zachodnie.

Do końca marca przyszłego roku Autosan dostarczy niemieckiej firmie cztery autobusy Sancity 12LF – co ważne, wersja dla nowego klienta charakteryzuje się wyposażeniem w baterie elektryczne firmy BMZ. Dzisiejsze wydarzenie ma wymiar historyczny – dla Autosana to pierwsza po wielu latach przerwy umowa eksportowa i pierwszy kontrakt obejmujący w pełni ekologiczne autobusy elektryczne – podkreślił Michał Stachura

Niemiecka firma ebe Europa jest podmiotem realizującym usługi dystrybucji i leasingu autobusów służbom miejskim. Główną specjalizacją są pojazdy elektryczne, które w opinii niemieckiej firmy stanowią przyszłości oraz najlepsze rozwiązanie ekologiczne. Co ważne, umowa może zostać rozszerzona o kolejne autobusy.

Kontrakt z ebe Europa to kolejny sukces w ostatnich tygodniach. Jeszcze w listopadzie spodziewany jest kolejny – podpisanie umowy na dostawę 28 autokarów do Wojska Polskiego.

(ŁP) Foto: PGZ S.A.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc