Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Australijskie firmy będą produkować komponenty do AH-64E Guardian

Fot. Boeing

1 marca, w czasie Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego Avalon 2023 odbywającego się w Australii, przedstawiciele koncernu Boeing poinformowali o podpisaniu umów z australijskim przemysłem w sprawie produkcji i dostaw komponentów, które zostaną wykorzystanie do montażu maszyn dla tego państwa oraz na eksport.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, umowy produkcyjne zawarto z czterema podmiotami: Cablex, Ferra, Axiom Precision Manufacturing oraz Mincham. Będą dostarczać m.in. wiązki przewodów, panele elektryczne, elementy konstrukcyjne, komponenty mechaniczne, elementy osłon kabiny oraz struktury kompozytowe. Dodatkowo Cablex oraz Thomas Global Systems zostaną włączone w sieć globalnych dostawców – mają dostarczać wiązki przewodów, a także komponenty awioniki przeznaczone dla wszystkich klientów śmigłowców AH-64E Guardian na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że wkrótce do grona użytkowników ma dołączyć Polska, nie można wykluczyć, że części z Australii posłużą do montażu polskich AH-64E.

Australia na potrzeby Sił Obronnych zamówiła 29 śmigłowców, które mają zastąpić obecnie eksploatowane Airbus Tiger AHR. Dzięki potencjałowi całego koncernu, Boeing może oferować szeroki wachlarz współpracy z partnerami zagranicznymi. Warto wskazać m.in. Indie, gdzie w ramach zobowiązań związanych z zakupem 28 egzemplarzy ulokowano linię produkcji kadłubów do śmigłowców AH-64E Guardian. Z zakładów Tata Boeing Aerospace trafiają do Mesa w Arizonie, gdzie są wykorzystywane w procesie montażu ostatecznego wszystkich fabrycznie nowych egzemplarzy tego typu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc