Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Atomowy New Jersey zakończył próby morskie

Fot. HII

29 lutego korporacja Huntington Ingalls Industries poinformowała o zakończeniu wstępnego etapu prób morskich przez New Jersey, kolejny atomowy okręt podwodny typu Virginia, budowany dla US Navy.

Próby objęły między innymi pierwsze zanurzenie okrętu i wykonywanie manewrów z dużą prędkością na powierzchni i pod wodą.

Przyszły USS New Jersey (SSN 796) powstaje w stoczni Huntington Ingalls Industries Newport News Shipbuilding w Newport News w stanie Wirginia. Jest to 23. szturmowy okręt podwodny z napędem jądrowym typu Virginia i jedenasty zbudowany w zakładzie Newport News. Jednostka należy do serii Block IV. Zasadniczą różnicą w stosunku do serii Block III były zmiany konstrukcyjne, które wpłynęły na ograniczenie planowych głównych napraw dokowych z czterech do trzech, co przełoży się na wydłużenie kampanii każdego z okrętów Block IV o jeden okres.

USS New Jersey został zamówiony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w kwietniu 2014 roku. Jego stępkę położono 25 marca 2019 roku, zaś wytoczenie z hali, a potem wodowanie odbyło się 14 kwietnia 2022 roku.

Łącznie zamówiono dziesięć Virginii Block IV. W niedawno zwodowano przyszłego przyszłego USS Massachusetts (SSN 798). Okręty są też produkowane w stoczni General Dynamics Electric Boat Corp. w Groton w stanie Connecticut.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc