Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Argentyna kupiła śmigłowce Bell 407GXi

Fot. Bell Textron

31 maja Bell Textron poinformował o podpisaniu kontraktu (pomiędzy władzami Kanady oraz Argentyny) w sprawie sprzedaży do tego południowoamerykańskiego państwa sześciu wielozadaniowych śmigłowców Bell 407GXi, które zostaną dostarczone przez Bell Textron Canada Ltd.

Jak wskazuje komunikat producenta, wiropłaty mają trafić do jednostek Sił Powietrznych oraz armii i pełnić zadania poszukiwawczo-ratownicze SAR na obszarze kraju, przede wszystkim na obszarach górskich. Wartość umowy i termin realizacji nie został upubliczniony. Jest to jeden z pierwszych zakupów, wiropłatów dla sił zbrojnych Argentyny od dłuższego czasu. Nie można wykluczyć, że w bieżącym roku władze w Buenos Ares będą kontynuować inwestycje – m.in. wśród rozważanych opcji wymienia się zamówienie partii ciężkich Boeing CH-47F Chinook, które miałyby pochodzić z zasobów armii amerykańskiej.

Dotychczas Bell Textron wyprodukował i dostarczył ponad 1500 śmigłowców rodziny Bell 407, które spędziły w powietrzu ponad 6 mln godzin. Część z nich trafiła także do sił zbrojnych przynajmniej ośmiu państw świata. Pełnią w nich role szkolno-treningowe, rozpoznawczo-uderzeniowe, transportowe oraz poszukiwawczo-ratownicze.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc