Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Agencja Uzbrojenia wybrała wykonawcę kolejnych KPP-600

Agencja Uzbrojenia wybrała dostawcę kolejnej partii pralni polowych KPP-600. Fot. 18. Dywizja Zmechanizowana

23 września Agencja Uzbrojenia poinformowała o wyborze oferty konsorcjum polskich firm w postępowaniu przetargowym dotyczącym wyboru wykonawcy kolejnej partii kontenerowych pralni polowych KPP-600.


Ostatecznie finałowa rozgrywka odbyła się w trybie negocjacji. Najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum składającego się z Partner Systems Sp. z o.o. wraz z ZAMET-Głowno Sp. z o.o. Sp.k.. Oferta uzyskała 97,96% punktów (91,96% cena, 6% długość gwarancji). W pokonanym polu znalazła się oferta firmy Celtech Sp. z o.o., która uzyskała 95,5% punktów (94% cena oraz 1,5% gwarancja).

Postępowanie przetargowe zostało ogłoszone przez zamawiającego w październiku 2021 roku. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu kompletów KPP-600 wykonanych zgodnie z DTPS (Dokumentacją Techniczną do Produkcji Seryjnej). Pralnia ma być przeznaczona do prania z maksymalną wydajnością do 600 kg na dobę głównie w warunkach polowych. Urządzenie ma być w pełni autonomiczną, które jest oparte o konstrukcję kontenerową posiadającą własne elastyczne zbiorniki na wodę i ścieki oraz zespół prądotwórczy zapewniający zasilanie w energię elektryczną. Zgodnie z dokumentacją przetargową, realizacja zamówienia ma zająć do 60 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Będą to kolejne KPP-600 w Wojsku Polskim. Pierwszych dziewiętnaście kompletów zostało zamówionych w 2015 roku. Zostały wykonane przez firmę Celtech Sp. z o.o., a dostawy zostały zrealizowane do 2022 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc