Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Dziewięciu chętnych w przetargu na zestawy do transportu czołgów

14 lipca Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do postępowania przetargowego dotyczącego zakupu nowych zestawów przeznaczonych do transportu czołgów oraz innych pojazdów gąsienicowych zgłosiło się dziewięciu oferentów.

Powyższa lista obejmuje: BMC Otomotiv Sanayi VeTicaret A.S. z Turcji, Tatra Export s.r.o. z Republiki Czeskiej, Jelcz Sp. z o.o., Rheinmetall MAN Military Vehicles Osterreich GmbH, Dobrowolski Sp. z o.o. wraz z Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.k. i Top Gun Anna Goryca, Siltec Sp. z o.o., Works 11 Sp. z o.o., AMZ-Kutno S.A., Cargotec Poland Sp. z o.o. wraz z Zamet-Głowno Sp. z o.o. Sp.k. wraz z Adelte Transporte y Servicios EFS S.L.U. z Hiszpanii. Wnioski dopuszczające do udziału w postępowaniu były przyjmowane przez Inspektorat Uzbrojenia do 30 czerwca bieżącego roku.

Przetarg na zakup nowej partii zestawów do przewozu czołgów oraz innych pojazdów gąsienicowych został ogłoszony przez Inspektorat Uzbrojenia w maju bieżącego roku. Bazowe zamówienie ma objąć 31 zestawów (ciągnik siodłowy wraz z naczepą niskopodwoziową). Dodatkowo zwycięski podmiot może liczyć na rozszerzenie zamówienia, opcja kontraktowa ma obejmować do 78 kolejnych kompletów. Sprzęt ma pozwalać na przewóz czołgów podstawowych rodziny Leopard 2/Challenger 2 – ma dysponować ładowność na poziomie minimum 60 ton.

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc