Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zmiany kadrowe w Hucie Stalowa Wola S.A.

Rada Nadzorcza Huty Stalowa Wola S.A. powołała na stanowisko Członka Zarządu spółki Roberta Pacanę. Fot. HSW S.A.

7 października Huta Stalowa Wola S.A. poinformowała, że Rada Nadzorcza spółki powołała Roberta Pacanę na stanowisko Członka Zarządu HSW S.A. na okres XI wspólnej kadencji Zarządu.


Powyższa decyzja to wynik postępowania kwalifikacyjnego, które zostało rozstrzygnięte 5 października. Robert Pacana to doświadczony menadżer z ponad dwudziestoletnią praktyką w zarządzaniu w obszarze technicznym i handlu w firmach produkcyjnych z branży zbrojeniowej i lotniczej. Osiągnął znaczące sukcesy w zarządzaniu operacyjnym, produkcją oraz obsłudze posprzedażnej klientów w kraju i zagranicą. Karierę rozpoczął w WSK „PZL-Rzeszów” S.A. gdzie odpowiedzialny był za wdrożenie Lean Manufacturing. Następnie pracował w Polskich Zakładach Lotniczych Sp. z o.o. na stanowiskach dyrektorskich. Jako zarządzający Centrum Prac Startowych i Serwisem w PZL Mielec zarządzał Programami Operacyjnymi Samoloty M28, Śmigłowce S-70i Black Hawk, Programem serwisowania Samolotów M28 Bryza dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Później zarządzał i doradzał firmom z różnych branż w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych i biznesowych.

Od 2018 roku kontynuował karierę w Zakładach Mechanicznych „Tarnów” S.A., najpierw pełniąc funkcję Dyrektora ds. Produkcji, następnie – Dyrektora ds. Operacyjnych, a od grudnia 2018 pełniąc funkcję Członka Zarządu ds. Techniczno-Handlowych Spółki. 28 czerwca 2021 roku został powołany na kolejna, trzyletnią, kadencję.

Jest absolwentem kilku uczelni wyższych – ukończył studia na Uniwersytecie Rzeszowskim, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Materiałowa, a także studia podyplomowe z Zarządzania Przedsiębiorstwem w Branży Zbrojeniowej na Akademii Sztuki Wojennej. Ponadto uzyskał tytuł MBA Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc