Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zakup patrolowca dla MOSG w koszu

21 listopada Morski Oddział Straży Granicznej poinformował o przerwaniu procedury zakupu pełnomorskiej jednostki patrolowej, która miała wzmocnić potencjał Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku.

Decyzja o przerwaniu procedury zapadła 18 listopada. Postępowanie przetargowe w powyższej kwestii uruchomiono 31 lipca bieżącego roku – ostatecznie do zamawiającego wpłynęła jedna oferta, którą złożyło konsorcjum składające się z PGZ Stocznia Wojenna oraz Stoczni Remontowej Nauta. Co ważne, przekraczała ona zakładany na 111,5 mln złotych brutto budżet – najprawdopodobniej brak możliwości zwiększenia funduszy był powodem unieważnienia całego postępowania.

Przypomnijmy, według specyfikacji, jednostka miała mieć długość do 66 metrów oraz wyporność około 1000 ton. Zamawiający chciał aby była przystosowana do działania na wodach europejskich, przede wszystkim na Morzu Bałtyckim, Północnym oraz Śródziemnym. Najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach można spodziewać się powtórzenia procedury, co ma związek m.in. z potrzebami sprzętowymi MOSG, która potrzebuje następców dla pary patrolowców typu SKS-40.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Zakup patrolowca dla MOSG w koszu”

  1. A nie lepiej przystosować do tej służby tanim kosztem ostatnie trzy ORKANY???W niedługim czasie w MW zostaną zezłomowane ale tu świetnie pełniły by swoją rolę tak jak ostatnie trzy OSY ORP Elbląg, Gdynia, Szczecin wcielone po modernizacji do służby granicznej. Szybkie, zwinne, zwrotne i dobrze uzbrojone patrolowce. Czego więcej chcieć...

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc