Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wystawa w Pałacu Kultury i Nauki

W dniu 25 sierpnia o godz 17 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie otwarta zostanie wystawa prac fotograficznych i malarskich, stworzonych przez uczestników w czasie trwania II Terapeutycznych Warsztatów Malarsko - Fotograficznych w Radziejowicach.

Na wystawie będą także prezentowane zdjęcia z misji poza granicami Polski udostępnione przez Centrum Weterana. Wystawa ma na celu mobilizację społeczeństwa, w celu zrozumienia roli i zadań polskiego żołnierza służącego Ojczyźnie w każdym zakątku świata. Ma uświadomić potrzebę wsparcia i szacunku dla weteranów działań poza granicami kraju i poszerzyć wiedzę na ich temat, przyczyniając się do spopularyzowania idei żołnierskiej służby i poświęcenia dla spraw wspólnego bezpieczeństwa. Wystawa potrwa dwa tygodnie, do 8 września br i będzie prezentowana w holu głównym PKiN w Warszawie co pozwoli na zaprezentowanie jej setkom osób dziennie.

Warsztaty Malarsko – Fotograficzne „Pejzaże Radziejowickie”, to projekt po raz drugi zrealizowany przez
Fundacje „NIKT NIE ZOSTAJE”. Jego walory edukacyjne, artystyczne i zostały oparte na formule artterapii.
Pochodzący z całej Polski, uczestniczący w warsztatach weterani, weterani poszkodowani, oraz członkowie ich rodzin, pragnący rozwijać swoje umiejętności w zakresie malarstwa i fotografii od 5 do 14 czerwca 2016 r.,
gościli w Radziejowicach - miejscu magicznym i niezwykle ważnym dla ludzi polskiej kultury i sztuki, przyjaznym artystycznym poszukiwaniom i różnym formom samorealizacji.
Uczestnicy mieszkali i pracowali w pałacowych wnętrzach, mieszczących największą w Polsce ekspozycję
obrazów Józefa Chełmońskiego znajdując dystans do codzienności.

Udział w tym ważnym społecznie projekcie był całkowicie bezpłatny. Warsztaty były bowiem współfinansowane ze środków Fundacji przy wsparciu mecenasów i sponsorów oraz wydatnej pomocy Departamentów i instytucji Ministerstwa Obrony Narodowej, właściwych w obszarze kultury, współpracy ze społeczeństwem oraz wsparcia weteranów, a także Akademii Fotografii w Warszawie, Sztabu Generalnego, Dowództwa Generalnego RSZ oraz Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc