Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wsparcie serwisowe dla afgańskich UH-60

23 września Departament Obrony Stanów Zjednoczonych podpisał umowę z firmą Science and Engineering Services LLC w sprawie realizacji usługi wsparcia serwisowego floty wielozadaniowych śmigłowców transportowych UH-60 Black Hawk eksploatowanych przez siły zbrojne Afganistanu.

Powyższy kontrakt ma wartość 55 mln dolarów i zakłada realizację do końca 2020 roku. Prace mają być prowadzone w bazie lotniczej w Kandaharze, a całe finansowanie pochodzi z programu pomocy wojskowej dla władz Afganistanu. Według obecnych planów siły zbrojne tego państwa mają przejąć do 159 śmigłowców rodziny UH-60 Black Hawk – płatowce, pochodzące z nadwyżek sprzętowych US Army są dostarczane w wersji UH-60A+ oraz UH-60FF. Pierwsze z nich służą do zadań transportowych, a drugie wsparcia ogniowego wojsk naziemnych.

Decyzja o wdrożeniu UH-60 Black Hawk w afgańskich siłach zbrojnych zapadła po wprowadzeniu sankcji na Rosję po jej zaangażowaniu militarnym na Ukrainie. Spowodowało to wstrzymanie finansowania wsparcia eksploatacji wielozadaniowych śmigłowców rodziny Mi-17, które stanowiły trzon floty śmigłowców. W ich miejsce, obecnie, są dostarczane właśnie Black Hawki.

(ŁP) Foto: USAF
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc