Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Wagony dla żołnierzy

17 listopada PKP Intercity S.A. ogłosił przetarg na zakup ośmiu wagonów osobowych przeznaczonych do przewozu osób na potrzeby Sił Zbrojnych.

W ramach powyższego postępowania przetargowego planowana jest dostawa sześciu bezprzedziałowych wagonów do przewozu żołnierzy w standardzie II klasy, a także dwóch wagonów przedziałowych służących do przewozu konwoju. Potencjalni producenci mają czas na składanie wniosków do 29 grudnia bieżącego roku, a oferty muszą zachować ważność do końca marca 2018 roku. Poza wykorzystaniem w krajowej sieci kolejowej wagony mają uzyskać dopuszczenie do eksploatacji na terytorium Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii. Stosowna dokumentacja ma zostać dostarczona zamawiającemu nie później niż 48 miesiące od odbioru ostatniego wagonu.

Powyższy przetarg będzie, najprawdopodobniej, rywalizacją krajowych producentów taboru. Biorąc pod uwagę ostatnie zamówienia na wagony pasażerskie, zakup może kosztować PKP Intercity S.A. około 10 mln euro. Co ciekawe, wcześniejsze zapytanie rynkowe wykazało, że żadna firma nie była w stanie zrealizować zamówienia ze względu na wymóg pełnej homologacji we wszystkich państwach europejskich, gdzie istnieje tor o szerokości 1435 mm. Obok ceny drugim czynnikiem podlegającym ocenie będzie okres gwarancji i rękojmi.

(ŁP) Foto: Marcin Tomasz Fiałkowski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc