Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na szkolenie w obsłudze samolotów G550

Firma Airtech Solution Sp. z o.o. zrealizuje usługę szkolenia personelu technicznego zajmującego się samolotami Gulfstream G550. Fot. Łukasz Pacholski

24 czerwca 1. Baza Lotnictwa Transportowego w Warszawie poinformowała o rozstrzygnięciu oraz podpisaniu umowy z firmą Airtech Solution Sp. z o.o. w sprawie realizacji usługi szkolenia dla personelu technicznego zajmującego się parą odrzutowych samolotów dyspozycyjnych Gulfstream G550.


Powyższa umowa została zawarta 15 czerwca i ma wartość 2,1 mln PLN bez VAT. W jej ramach usługodawca zrealizuje dwa cykle szkoleniowe związane z następującymi zagadnieniami: uruchomienie silników oraz kołowanie samolotu G550 oraz podstawowy kurs z zakresu eksploatacji maszyn powyższego typu. W obu przypadkach wykonawca zleci prace podwykonawcom. Oferta firmy Airtech Solution Sp. z o.o. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego – samo postępowanie przetargowe, o charakterze otwartym, ogłoszono w marcu bieżącego roku. Szkolenia mają zostać zrealizowane do końca października bieżącego roku.

Para samolotów Gulfstream G550 została zamówiona przez Inspektorat Uzbrojenia MON w listopadzie 2016 roku i dostarczona rok później. Ich zakup stanowił początek programu odbudowy potencjału transportowego Sił Powietrznych w zakresie przewozu ważnych osobistości na pokładach samolotów skonfigurowanych do misji transportu VIP. Dzięki swoim parametrom technicznym są zdolne do przewozu delegacji na trasach międzykontynentalnych, gdzie stanowią uzupełnienie dla większych samolotów Boeing BBJ2.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc