Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Trenażer karabinka Beryl wz. 96 zaprezentowany podczas konferencji „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

Zdjęcia: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. wzięła udział w organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wojewody Mazowieckiego konferencji „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Podczas wydarzenia zaprezentowano trenażer pneumatyczny karabinka Beryl wz. 96.

22 listopada w Radomiu odbyła się konferencja skierowana do dyrektorów szkół i nauczycieli zajęć edukacji dla bezpieczeństwa zatytułowana „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Podczas konferencji omówiono m.in. zmiany w podstawie programowej edukacji dla bezpieczeństwa, projekty dydaktyczno-wychowawcze Ministerstwa Obrony Narodowej wspierające edukację obronną i programy Oddziałów Przygotowania Wojskowego, m.in. CYBER.MIL z klasą.

Podczas wydarzenia specjaliści z Fabryki Broni „Łucznik” – Radom zaprezentowali zgromadzonym na konferencji przedstawicielom oświaty produkowany przez radomski zakład trenażer pneumatyczny karabinka Beryl wz. 96, który może być wykorzystywany jako narzędzie za pomocą którego uczniowie w polskich szkołach w pozbawiony ryzyka sposób poznają zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i rozpoczną swoją przygodę ze strzelectwem.

- Do efektywnego przyswajania wiedzy potrzebna jest praktyka. Dlatego mamy w naszej ofercie trenażer pneumatyczny karabinka Beryl wz. 96. To replika jeden do jednego wojskowej wersji karabinka szturmowego wz. 96 BERYL produkowanego od 1999 roku przez naszą Fabrykę Broni „Łucznik”. Dzięki niemu będzie można skutecznie zapoznać się z podstawami użytkowania, a szczególnie bezpiecznego obchodzenia się z bronią. – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Zaletą trenażera pneumatycznego jest to, że do jego obsługi nie jest potrzebne pozwolenie na broń, nie ma konieczności przemieszczania się na strzelnicę celem realizacji podstawowych ćwiczeń, a przechowywanie nie wymaga spełnienia rygorystycznych warunków. Powyższe ma bardzo duże znaczenie w kontekście planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotów związanych z proobronnością.

Organizatorami konferencji byli Mazowiecki Kurator Oświaty i Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Wydarzenie patronatem honorowym objął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc