Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Targi lotnicze Aviation Expo wystartowały

Targi Lotnicze Aviation Expo rozpoczęły się sobotę (19 września) w Targach Kielce. Wydarzenie dedykowane branży lotniczej to połączenie ciekawych ekspozycji, podniebnych debiutów, innowacyjnych technologii i branżowych konferencji. Targi potrwają do niedzieli, 20 września.


Uroczystego otwarcia targów dokonał wiceprezydent Kielc Marcin Różycki. Podkreślił, jak duże znaczenie dla gospodarki kraju ma, obok branży technologicznej, lotnicza. – Cieszę się, że możemy gościć Państwa w naszym mieście i mam nadzieję, że pobyt u nas zaowocuje w wiele ciekawych kontaktów – dodał.

Bożena Staniak, wiceprezes Targów Kielce przybliżyła gościom program wystawy, a także jej najciekawsze ekspozycje, w tym mający swoją światową premierę na targach AVIATION samolot firmy EKOLOT. – Jest nam niezmiernie miło, że wśród nas są przedstawiciele największych graczy polskiego przemysłu lotniczego, zarówno tego ultralekkiego, jak i tego w największym wydaniu – podkreśliła Bożena Staniak. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wśród partnerów merytorycznych wydarzenia znalazły się takie firmy jak Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Hertz Systems, Polskie Linie Lotnicze LOT, LOTOS AirBP, Lot FLight Academy, Welcome Airport Services, Leonardo, Polska Grupa Zbrojeniowa, FLytech, Cervi RObotics i Wieczorek Flying Tream.

Do udziału w konferencjach organizowanych podczas dwóch dni targów AVIATION Expo zachęcała Joanna Wieczorek – eksperta prawa lotniczego z kancelarii DENTONS. – Pandemia pokazała, że branża lotnicza potrafi reagować na kryzys, zmieniać się i dostosowywać do sytuacji. Dobrym przykładem będzie chociażby nasz krajowy przewoźnik LOT, który w tym czasie stawia na CARGO. Dużo firm inwestuje także w szkolenia, co widać po zroście zakupów symulatorów - o tym także porozmawiamy z naszymi prelegentami. – tymi słowami zaprosiła na konferencję Joanna Wieczorek.

W ramach targów lotniczych Aviation Expo odbyła się konferencja Technology & Law for Aviation, dedykowana branży lotniczej.
(Łukasz Prus/Targi Kielce) Foto: Targi Kielce
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc