Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis artylerii ORP Ślązak

5 sierpnia 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. w sprawie dostawy części zamiennych oraz narzędzi specjalistycznych do armat zamontowanych na ORP Ślązak wraz z opracowaniem dokumentacji technicznej i realizacją cyklu szkolenia. 

Umowa została podpisana 14 lipca i ma wartość 39 mln złotych z VAT. Podpisanie kontraktu to wynik postępowania przetargowego, w którym oferta firmy Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Pomimo przekroczenia budżetu, została przyjęta 2 lipca bieżącego roku. 

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, 1. Regionalna Baza Logistyczna poszukiwała podmiotu, która dostarczy pakiet części zamiennych, narzędzia specjalistyczne dla systemów artyleryjskich zamontowanych na ORP Ślązak (pojedyncza Leonardo Super Rapid kalibru 76 mm oraz dwa Marlin-WS z armatami kalibru 30 mm). Dodatkowo usługodawca ma opracować stosowną dokumentacje techniczną i przeprowadzić szkolenia personelu wojskowego – prace będą realizowane do końca 2022 roku, część z nich będzie prowadzonych w siedzibie wykonawcy, a pozostałe w Gdyni (w tym na pokładzie okrętu). 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc