Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rozszerzanie zdolności rozpoznawczych Jastrzębi

12 lipca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o uruchomieniu procesu analizy rynku w zakresie pozyskania zasobnika rozpoznania powietrznego wyposażonego w stację radiolokacyjną typu SAR dla wielozadaniowych samolotów bojowych F-16C/D Jastrząb wraz z jego integracją z systemem rozpoznania DB-110.

Potencjalni zainteresowani mają czas na składanie dokumentacji do 25 sierpnia bieżącego roku, może on jednak ulec wydłużeniu w przypadku nie osiągnięcia celów. W zależności od potrzeb Inspektorat Uzbrojenia zakłada jeszcze realizację fazy dialogu technicznego. W oparciu o uzyskane dane planuje się przeprowadzenie studium wykonalności oraz opracowanie wstępne założenia taktyczno-techniczne.

Plan zakupu zasobników wyposażonych w stacje radiolokacyjne SAR to wynik dotychczasowych doświadczeń operacyjnych z wykorzystaniem zasobników rozpoznania obrazowego Goodrich DB-110, które są wykorzystane przez Siły Powietrzne w lotach rozpoznawczych na pograniczu z Obwodem Kaliningradzkim oraz nad obszarem Iraku. Wraz z samolotami F-16C/D Jastrząb pozyskano siedem zasobników.

Tego typu zasobniki są oferowane m.in. przez Northrop-Grumman oraz General Atomics Aeronautical Systems – są one zintegrowane z samolotami bojowymi należącymi do USAF.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc