Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Przetarg na serwis symulatorów

Wydział Techniki Lotniczej poszukuje firmy, która będzie realizować m.in. usługę serwisu symulatora lotu śmigłowca SW-4. Fot. 41. Baza Lotnictwa Szkolnego

30 czerwca Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie wyboru podmiotu, który ma realizować usługę serwisu symulatorów lekkiego samolotu transportowego Airbus C295 oraz wielozadaniowego śmigłowca Leonardo SW-4 Puszczyk.

Powyższe postępowanie będzie realizowane w oparciu o procedurę ograniczoną. Zamawiający spodziewa się udziału od trzech do 20 podmiotów. Termin składania wniosków dopuszczających do udziału upływa 27 lipca bieżącego roku, a jedynym kryterium podlegającym ocenie będzie cena usługi. Prace mają być realizowane do końca 2022 roku w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie (C295) oraz 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie (SW-4).

W ramach umowy podmiot ma realizować naprawy i usprawnienia urządzeń, okresowe prace obsługowe, modyfikacje, realizację biuletynów technicznych, udzielanie pomocy technicznej, dostawę oraz wymianę technicznych środków materiałowych, a także zadania kontrolne.

W przypadku symulatora C295, urządzenie zostało oficjalnie uruchomione 8 września 2017 roku. Jego producentem jest kanadyjska firma CAE i obecnie jest jednym z trzech symulatorów C295 na świecie - pozwala szkolić do 40 załóg rocznie, co biorąc pod uwagę globalne zapotrzebowanie umożliwia oferowanie usług szkolenia personelu zagranicznego. Ta sama firma zbudowała i dostarczyła do Dęblina symulator śmigłowca SW-4 – to urządzenie uruchomiono w pierwszej połowie 2017 roku. Niestety ze względu na niewielką popularność tego typu wiropłata, służy do szkolenia pilotów wojskowych wykonujących loty na 22 egzemplarzach znajdujących się w Wojsku Polskim.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc