Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kontrakt na symulatory dla wojsk pancernych i zmechanizowanych

Wartość umowy wynosi 71,3 mln zł brutto, a dostawy sprzętu zostaną zrealizowane w latach 2022-2023. Fot.: Inspektorat Uzbrojenia.

11 czerwca br. została zawarta umowa na dostawę symulatorów taktycznych współczesnego pola walki dla wojsk pancernych i zmechanizowanych pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum w składzie: Thales Polska Sp. z o.o. (lider) wraz z Thales AVS France SAS i Ruag Defence France.

Przedmiotem umowy jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie pięciu symulatorów taktycznych współczesnego pola walki dla wojsk pancernych i zmechanizowanych, które trafią do pięciu brygad znajdujących się w strukturze każdej z dywizji Sił Zbrojnych RP.

Wartość umowy wynosi 71,3 mln zł brutto, a dostawy sprzętu zostaną zrealizowane w latach 2022-2023.

Symulatory taktyczne współczesnego pola walki przeznaczone będą do organizacji oraz realizacji ćwiczeń, szkoleń i planowania działań taktycznych na współczesnym polu walki dla dowództw i sztabów batalionów Wojsk Lądowych poprzez wykorzystanie techniki symulacji komputerowej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Symulacje obejmować będą planowanie działania i współdziałanie z innymi rodzajami wojsk od poziomu zadań realizowanych przez jednego żołnierza do poziomu batalionu. Symulacje oprócz algorytmów generowanych przez ćwiczącego będą uwzględniać generowany przez system komputerowy wpływ otoczenia na realizowane scenariusze. Ponadto oprogramowanie będzie posiadało bibliotekę 3D umożliwiającą odwzorowanie pojazdów wojskowych używanych przez kraje NATO i USA, jak również Bliskiego Wschodu i byłego ZSRR.

Źródło: Inspektorat Uzbrojenia.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc