Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pojazdy Milrem Robotics uczestniczyły w eksperymencie US Army [WIDEO]

Pojazd bezzałogowy THeMIS został przetestowany przez żołnierzy US Army w ramach eksperymentalnych ćwiczeń AEWE w Fort Moore. Fot. US Army/Patrick A. Albright

7 marca estońska firma Milrem Robotics poinformowała o pomyślnym zakończeniu udziału swoich pojazdów w eksperymencie AEWE, zorganizowanym przez Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Eksperyment AEWE (US Army Expeditionary Warrior Experiment) odbył się w lutym w Fort Moore (dawniej Fort Benning) w stanie Georgia. Zgodnie z założeniami, uczestnicy testowali nowe rozwiązania w realistycznych warunkach operacyjnych. Co ciekawe, firma Milrem Robotics uczestniczyła w tym wydarzeniu we współpracy z Ministerstwem Obrony Królestwa Niderlandów oraz wyspecjalizowanym oddziałem ds. robotyki i systemów autonomicznych sił zbrojnych tegoż państwa. Holendrzy i Estończycy wspólnie zaprezentowali amerykańskim żołnierzom możliwości oferowane przez uzbrojone warianty bezzałogowego pojazdu Milrem THeMIS. Wcześniej zaangażowane strony wspólnie opracowały udoskonaloną koncepcję operacyjną w celu wdrożenia bezzałogowych pojazdów lądowych do służby w formacjach bojowych. W trakcie eksperymentu realizowano różnorakie zadania, w zróżnicowanych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Patrick Shepherd, dyrektor ds. sprzedaży Milrem Robotics, powiedział, że „w trakcie eksperymentu AEWE zaprezentowano będący na zaawansowanym etapie rozwoju pojazd THeMIS, podkreślając jego gotowość operacyjną i umożliwiając producentowi zebranie kluczowych opinii użytkowników na temat systemu i koncepcji”. Dodał, że „zintegrowany z rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji, wyposażeniem wymaganym przez strony trzecie, takimi jak systemy uzbrojenia, wyposażenie ewakuacyjne czy do oczyszczania tras, THeMIS działa teraz na całym świecie”. Dwa pojazdy mają nadal operować na Ukrainie, przy czym Shepard określił współpracę z Siłami Zbrojnymi Ukrainy jako „dynamiczną pętlę informacji zwrotnej”. Proces ten ma „nie tylko prowadzić do szybkiego wzrostu wydajności systemu, ale też pozwalać na wdrażanie i testowanie modyfikacji w rzeczywistych scenariuszach bojowych”.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc