Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PGZ na targach Seoul ADEX

Fot. PGZ S.A.

Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w targach Seoul International Aerospace and Defense Exhibition, które odbędą się w dniach 17-22 października 2023 r. w stolicy Republiki Korei.

ADEX to największe, najbardziej prestiżowe i najbardziej wszechstronne targi w Azji Północno-Wschodniej. Co dwa lata do Seulu przyjeżdżają przedstawiciele największych firm przemysłu zbrojeniowego, aby zaprezentować swoje najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Wśród nich nie zabraknie szerokiej oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

- Systematyczny rozwój i rosnący potencjał Polskiej Grupy Zbrojeniowej umożliwia nam coraz śmielej otwierać się na rynki azjatyckie. Skala projektów prowadzonych wspólnie z naszymi partnerami z Korei jest bardzo szeroka, ale nie poprzestajemy na tym. W Seulu zaprezentujemy naszym obecnym i potencjalnym azjatyckim partnerom szeroki wachlarz sprzętu najwyższej klasy, przede wszystkim z obszaru domeny przeciwlotniczej, lądowej oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza. Grupa PGZ jest szeroko otwarta na współpracę z firmami z całego globu, które zainteresowane są kooperacją na zasadach partnerskich z dynamicznie działającymi przedsiębiorstwami polskiego przemysłu obronnego – powiedział Krzysztof Sola, wiceprezes zarządu PGZ S.A.

Podczas wystawy organizowanej w bazie koreańskich sił powietrznych swoje produkty zaprezentują: PCO S.A., Rosomak S.A., Nitro-Chem S.A., Belma S.A., Mesko S.A., Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A., PIT-RADWAR S.A., Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A., Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o., Huta Stalowa Wola S.A. oraz Dezamet S.A.

Współpraca polskiego i koreańskiego przemysłu obronnego, zintensyfikowana w ostatnim czasie, rozwijać się będzie również w kolejnych latach. Udział w targach Seoul ADEX stanowi dla Grupy PGZ kolejną szansę do poznawania tamtejszego rynku, badania możliwości oraz szukania kolejnych potencjalnych obszarów kooperacji z azjatyckimi przedsiębiorstwami.

Stoisko Grupy PGZ zlokalizowane będzie w hali B, numer B561.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc