Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

OSI Maritime Systems dostarczy komponenty do Mieczników

Fot. Babcock International

29 maja ambasada Kanady w Polsce poinformowała, że przy okazji wizyty Ambasador Kanady w Polsce, Pani Cathrine Godin, w PGZ Stoczni Wojennej doszło do podpisania umowy pomiędzy powyższą stocznią i firmą OSI Maritime Systems na dostawy komponentów do fregat Miecznik.

Komunikat ambasady wskazuje, że kanadyjska firma dostarczy komplety Zintegrowanego Mostka Nawigacyjnego i Nawigacji Taktycznej. Jest to jeden z pierwszych kontraktów dotyczących zamówienia komponentów do fregat. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, z 24 maja, Agencja Uzbrojenia zakończyła rozmowy z konsorcjum PGZ-Miecznik w zakresie uruchomienia części wykonawczej kontraktu. Co ciekawe, komunikat PGZ wskazywał jedynie o podpisaniu długoterminowego porozumienia partnerskiego. Poza OSI Maritime Systems, wśród dostawców można wymienić także korporację MBDA, która będzie dostarczać pociski przeciwlotnicze rodziny CAMM – w kwietniu br. Agencja Uzbrojenia podpisała z MBDA UK Ltd. umowę na dostawę „kilkuset” pocisków, które trafią do Wojska Polskiego. Dzięki unifikacji m.in. z systemami Narew oraz Pilica+ możliwe będzie wykorzystanie już dostarczonych CAMM także na platformie morskiej.

Rozwiązania w zakresie Zintegrowanego Mostka Nawigacyjnego i Nawigacji Taktycznej oferowane przez OSI Maritime Systems są już znane w Polsce. Zostały bowiem zainstalowane na wprowadzonych do eksploatacji niszczycielach min ORP Albatros oraz ORP Mewa.

Przypomnijmy, według obecnych deklaracji, zapoczątkowanie procesu palenia blach przeznaczonych do budowy pierwszego Miecznika zaplanowano na 16 sierpnia bieżącego roku. Próby gotowego okrętu przewidziano od 2026 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc