Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nigeria odebrała zmodernizowane Albatrosy

Fot. Aero Vodochody

10 listopada czeska firma Aero Vodochody poinformowała, że trzy odrzutowe samoloty szkolno-bojowe L-39 Albatros zostały dostarczone Nigerii po dwuletnich pracach modernizacyjnych w Republice Czeskiej.

Co ciekawe maszyny, w drodze powrotnej, trafiły do Nigerii wykonując przelot bezpośredni z międzylądowaniami – całość trwała cztery dni i obejmowała 5000 km. Być może ma to związek z faktem braku dostępnych odpowiednich samolotów transportowych – w lipcu 2020 roku Albatrosy trafiły do Czech na pokładzie An-124 Rusłan. W ramach prac czescy specjaliści przeprowadzili gruntowną modernizację wyposażenia pokładowego poprzez instalację m.in. awioniki w standardzie „szklany kokpit” oraz nowych wskaźników przeziernych HUD. Zgodnie z komunikatem Aero Vodochody konfiguracja ma pozwolić na szkolenie przyszłych pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych JF-17 Thunder.

Jak wskazał czeski podmiot, Nigeria jest piątym eksportowym klientem, który zdecydował się na gruntowną modernizację części posiadanych L-39 Albatros. Dodatkowo Aero Vodochody prowadzą działania marketingowe, których celem jest sprzedaż fabrycznie nowych L-39NG.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc